טיפול במצבי לחץ

טיפול במצבי לחץ ומתח

מתח – לפעמים הנוכחות שלו ברורה ומאיימת, ולפעמים – הוא מלווה "שקט" שלנו. לא משנה מה קורה, יש בתוכנו איזה מתח, לחץ. גם כשהכול טוב, המחשבות על מה שיכול להשתבש נמצאות ברקע, מכתימות את היכולת שלנו להנות ממה שקורה עכשיו.

אפשר להגיד שזו לא חוכמה שאנחנו במתח, ובטח לא במצב הקיים… הבטחוני, הכלכלי, החברתי, ויש עוד כל כך הרבה סיבות…

ואפשר גם להבין, שאנחנו יכולים תמיד למצוא את הסיבות, או אולי תרוצים, ל"למה אני במתח", ואנחנו יכולים לקחת לעצמנו את הבחירה לא לחיות יותר במתח.

וההפך ממתח ולחץ זה – שלווה.

מכירים את זה ש"אני חייב חופש", ואנחנו מדמיינים את החופשה הקרובה, אולי על איזה חוף, משקה צבעוני עם מטריה בידינו… ואנחנו יודעים, בפנים, שגם שם, המחשבות הטורדניות שמלווות אותנו ביומיום יהיו איתנו, ולא יתנו לנו להנות באמת מהחול, הגלים, והמשקה הצבעוני. ושום ערסל בין שני דקלים לא יוכל לקחת מאיתנו את התחושה הזו, שאין באמת דבר כזה, חופש אמיתי… כי המתח, הלחץ, הוא בתוכנו.

הבשורה הטובה היא שאפשר לטפל בזה.

אפשר לחוות את החיים אחרת.

אפשר לדעת, שלא משנה מה קורה בחוץ, לנו יש כלים להתמודד עם זה, ובלי הלחץ והמתח.

הרי בתוך-תוכנו, אנחנו מבינים, שהלחץ הזה, הרי לא מועיל לתפקוד שלנו, אלא להפך, אנחנו אפילו פותרים פחות טוב את מה שאנחנו רואים כבעיות….

או קיי, אז אנחנו מבינים את זה, אבל איך משתחררים מזה?

זה כבר התפקיד שלי, לעזור לשחרר, ולתת כלים שמאפשרים להמשיך ולשחרר בעצמך, את תחושת הלחץ והמתח, ולזכות בתפקוד איכותי בהרבה, ובחוויה של שלווה אל מול המציאות. ולא, זאת לא שלוות שאנטי, שלא לוקחת אחריות, להפך. שלווה שמתוכה אנחנו פועלים במיקוד רב יותר, והתוצאות שלנו טובות יותר.